PİNÇ VANALAR

Pinç vanalar açma kapama amacı ile birlikte daha yaygın olarak proseslerde debi kontrolü için kullanılır. Vananın birincil elemanı olan kauçuk gömlek, genelde tam silindirik yapıda uçlarında sabitleme amaçlı flanşları olan kauçuk bir boru parçası olduğundan, diğer vanalardan daha yüksek akış katsayısı ( Kv ), ile daha düşük kayıp katsayısı ( ), sayesinde akış kontrolü için çok uygundur.

Vananın en hayati ve önemli elemanı olan kauçuk gömlek, yüksek aşınma şartlarında da başarı ile görür.

Pinç vanalar, daha düşük basınçlarda çalışan açık kasalı (karkaslı) ve daha yüksek basınç uygulamaları için kapalı gövdeli olmak üzere iki tipte üretilmektedir.Pinç vanada kauçuk gömlek, ucunda özel pabuçlu vidalı mil ile kapatılıp açılarak akış debisi hassas şekilde ayarlanabilir. Pinç vanalar hem kapalı tip aluminyum/sfero döküm gövdeli, hem de açık tip çelik kasalı olarak değişik çaplarda üretilir.

Pinç vanalar elle kumanda edilebildiği gibi PLC kontrollü havalı tahrik sistemi ile çalıştırılıp, örneğin, proseslerde seviye kontrollü akışı  sağlamakiçinkullanılır. İsteküzerineotomasyona uygun pinç vanalar da üretilmektedir.  

ÖZELLİKLER

•       Standart Bağlantı Flanşları EN 1092-1 PN-10

•       Çaplarına göre 1,5-3 bar arası kullanım

•       Kesintisiz 24 saat çalışma

•       Kolay bakım

•       Hızlı, kaliteli ve ucuz yedek parça temini

Broşür indir