KAZANÇ ARTIRIR

Kauçuk yedek parça deneyimimizi Tüfekçioğlu Kauçuk ve Makina ile cevher zenginleştirme makinaları üretimine taşıyor, maden sektörüne hizmet eden kullanıcılarımızın kazancını artırıyoruz.

Abdülkadir TÜFEKÇİOĞLU tarafından 1954 yılında kurulan Tüfekçioğlu Kauçuk ve Makina Sanayi; cevher zenginleştirme ve yedek parçaları, öğütmede kullanılan değirmenlerin kauçuk astar kaplamaları ile maden, cam-seramik ve agrega sektörlerine hizmet sunmaktadır.

 

 


FLOTASYON SELÜLLERİ

Tüfekçioğlu Türkiye’de ilk defa yeni bir flotasyon selülünün tasarımını Tübitak-Üniversite işbirliği ile yapmış ve bu makinaya patent almıştır. Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (HAD) tekniği kullanılarak flotasyon performansını iyileştiren yeni bir rotor-statör tasarımı yapılmış, konvensiyonel selüllerde mümkün olmayan büyük hacimli silindirik flotasyon selüllerinin seri üretimine geçilmiştir.

ÇAMUR POMPALARI

Tüfekçioğlu patentli çamur pompalarında salyangoz ve fan, genel olarak hızlı aşınmalara dirençli doğal kauçuk veya poliüretan ile kaplıdır. İsteğe bağlı olarak, yüksek irtifa ve debiler için yüksek devirlere uygun sert çelik döküm (Ni-Hard) fan uygulaması da yapılmaktadır.